З якими труднощами можна зівштохнутись при самостійному оформленні довідки про несудимість?

Найпоширенішою проблемою, в отриманні документів в Україні — черги. Та черги — це не найбільша проблема, пунктуальність Державних органів, переливання з пустого в порожнє (бігання від кабінету до кабінету, від інстанції до інстанції, а якщо поспішаєте то ще й здирництво). Зазвичай нам доводиться стояти по декілька годин в черзі і це не факт, що ми в цей день вирішимо своє питання, а робочий день у вас не вічний. Ви можете прийти ще до відкриття МВС, стати в чергу, але свій робочий час вони визначають самі і це значно ускладнює всю процедуру отримання документу.

Коли може знадобитись українська довідка про несудимість?

Довідка про несудимість знадобиться в наступних випадках:

  • Виготовлення візи;
  • Подання документів в іноземний ВНЗ;
  • працевлаштування за кордоном;
  • отримання ПМЖ в іншій країні;
  • виготовлення закордонного паспорта;

Для подання довідки про несудимість за кордоном, потрібно провести додаткову процедуру — проставляння апостилю (штамп на документ, що засвідчує його справжність, оригінальність). Цей документ є невід’ємною частиною пакету документів, що необхідні для перетину кордону.

Проблема отримання довідки про несудимість

Як було зазначено вище, першою проблемою — є черги по кілька годин. А ми всі розуміємо що в нас робота, і її потрібно буде відкласти на певний час.

Другою ж проблемою, є заповнення самої анкети. Анкета заповнюється українською мовою, з зазначенням персональних даних, включно зі змінами прізвищ та імен (якщо вони були).

Це є складністю для більшості іноземних громадян, які не знають українську мову на належному рівні. І в таких випадках, може бути відмова на отримання цієї довідки.