Диван в інтер’єрі вітальні

Диван в інтер’єрі вітальні зазвичай займає центральне місце. Від його розташування, вибору кольору, моделі та матеріалів залежить, наскільки затишно та привабливо виглядатиме приміщення.

Щоб правильно розташувати м’які меблі, необхідно враховувати багато нюансів. За конструкційними особливостями дивани ділять на класичні, кутові та острівні. Кутовий диван ідеально впишеться в кут приміщення, особливого маленького. Якщо ж ви щасливий власник великої кімнати, то кутовий варіант можна ставити і по центру. Острівні екземпляри вимагають багато простору для забезпечення доступності з усіх боків – до стіни ставити їх не рекомендується. Найлегше з диваном у класичному стилі – йому буде місце у будь-якій точці вітальні, але не забувайте про габарити меблів та приміщення.

Також має значення і механізм трансформації, якщо ви збираєтеся використовувати меблі для сну. Враховуйте габарити кімнати, щоб диван зручно розкладався. Оптимально придбати недорогий модульний диван, що дозволяє самостійно формувати простір під ваші потреби.

До вибору дивану для щоденного використання потрібно підходити з урахуванням певних критеріїв. Фахівці магазину Kram-ua допоможуть вам у виборі надійного дивану по ціні від виробника, проконсультують та дадуть відповідь на всі ваші запитання. Детальніше за посиланням https://kram-ua.com.ua/myagki-mebli/dyvany/.

63e28d992514f.jpeg

Головні фактори, що впливають на розташування, – розмір та форма вітальні. Чим більше кімната, тим більше простору для фантазії з розміщення меблів та вибору розміру меблів. Якщо в кімнаті є ніші, часто установка дивану туди буде досить логічним рішенням. Для вітальні неправильної форми віддайте перевагу модульним конструкціям.

І, нарешті, необхідно правильно вибрати місце для дивана щодо інших елементів інтер’єру.

  1. Відмовтеся від розміщення дивана впритул до вікна, щоб не закривати доступ до останнього, а часто і до радіаторів опалення.
  2. Намагайтеся ставити диван навпроти телевізора, покращуючи якість перегляду та захищаючи очі таким чином.
  3. Не захаращуйте простір поруч з диваном іншими меблями, особливо шафами та стелажами.
  4. Поставивши диван посеред вітальні і доповнивши його журнальним або кавовим столиком, ви зонуєте кімнату, відокремивши місце для відпочинку та роботи, наприклад.
  5. Довгий прямий диван без акценту на підлокітниках, розміщений уздовж стіни, візуально подовжить приміщення.
  6. Шанувальникам феншуй варто встановити диван у східній частині кімнати, бо це зона сім’ї.

Пробуйте іноді експериментувати і щось міняти в обстановці та звичному розташуванні предметів меблів.

Поєднання кольорів оббивки та загального дизайну

Крім розміру, призначення м’яких меблів та форми кімнати, необхідно враховувати загальний стиль вітальні та не помилитися з вибором кольору м’яких меблів.

  • Монохромний план передбачає, що меблі та стіни будуть одного кольору, але трохи різних відтінків: бежеві стіни – коричневий диван, білі стіни – сірий диван.
  • У нейтральному плані стіни та диван будуть різних, але обов’язково спокійних тонів: блідо-зелені стіни – сірий диван, білі стіни – диван бежевий.
  • Наступне рішення – нейтральний диван у кольоровому інтер’єрі: білий, чорний, бежевий чи сірий диван – будь-які яскраві стіни.
  • Ідея навпаки – кольоровий диван у нейтральному інтер’єрі: яскраво-червоний диван у бежевій кімнаті.

Для надання кімнаті закінченого вигляду тон дивану можна повторити у шторах або абажурах.