Лазерні стенди розвал-сходження: переваги, відмінні особливості та важливі характеристики

Лазерні стенди розвал-сходження гарантують швидку перевірку та зміну параметрів ходової частини транспортного засобу. В їх основі лежить вузькоспрямований лазерний промінь, який дозволяє на 30-40% збільшити точність вимірювання у порівнянні з більш дешевими оптичними аналогами. Нижче у статті описані основні плюси таких приладів, а також декілька відомих виробників, на товари яких слід звернути увагу.

Переваги лазерних станків розвал-сходження

gallery-image

Лазерні моделі станків мають широкі можливості. Наприклад, вони дозволяють визначити не тільки повздовжні та вертикальні осі повороту коліс авто, але й проаналізувати зміщення осей коліс на мостах (передньому та задньому). Такі апарати швидко та просто встановлюються, характеризуються підвищеною надійністю. Гарантія на більшість товарів від компанії Hunter складає 12-36 місяців, що вказує на підвищену надійність.

Завдяки простоті експлуатації, один оператор зможе проводити одночасну зміну одразу декількох параметрів ходової частини легкових та вантажних автомобілів. Деякі моделі виробники комплектують відкидною шкалою, яка дозволяє приблизно у 2 рази збільшити площу робочого простору станка.

Відомі виробники лазерних стендів розвал-сходження

Сьогодні ринок стендів зайнятий різними виробниками. Найбільшу популярність в Україні мають наступні: Hunter, Hofmann та Ravaglioli. Лазерні стенди розвал-сходження від компанії Ravaglioli випускаються в Італії. Гарантійний термін на більшість механізмів — 12 місяців, що вказує на високу якість товарів. Усі моделі стендів від даної компанії оснащені сучасними 3D мішенями. В основу приладів також додаються 2 спеціальних вимірювальних блоки та 4 міцні мішені, виконані із пластику. Наявність таких елементів в конструкції гарантує швидке зняття кутів нахилу коліс автомобіля.

Окремої уваги заслуговують апарати від компанії Hunter. Прилади випускаються виключно в США на сучасному обладнанні, що гарантує великий термін експлуатації, а також мінімальну кількість помилок. Гарантія на більшість моделей не перевищує 36 місяців.

Стенд для РКУК HawkEye ELITE омологований BMW, HUNTER KDS II WA510-HE421ML

На які характеристики лазерних стендів розвал-сходження потрібно орієнтуватися?

Щоб підібрати стенд, який буде вирішувати поставлені завдання, завжди потрібно вивчати наступні технічні характеристики:

  • Вагу і розміри. Варто відзначити, що середньостатистичні стенди для обслуговування коліс легкових автомобілів мають вагу 300-400 кілограм
  • Мінімальний і максимальний діаметри дисків — для більшості СТО підійдуть моделі із діапазоном від 10 до 30 дюймів
  • Діаметр валу та його швидкість обертання
  • Точність виміру (бажано, щоб точність не була більше ніж +,- 0,28 г)