Як правильно вибрати ящик для інструментів

Напевно кожен, хто хоч раз займався ремонтом квартири або ремонтом домашніх меблів, не раз замислювався про те, що продумане місце для зберігання інструменту просто необхідне. Як правило, інструменти у побутового користувача зберігаються навіть у простих картонних коробках, адже інструмент через це втрачає не лише зовнішній вигляд, а й працездатність. Відповідно необхідно, щоб для кожної викрутки для кожного шурупа було своє законне місце.

Сьогодні цю проблему можна вирішити за допомогою ящика для інструментів, що продуманий до дрібниць з урахуванням особливостей зберігання, кількості предметів та вимог до міцності самої конструкції, наприклад систем зберігання інструментів Qbrick. У таких ящиків взагалі досить широкий спектр можливостей: у них можна зберігати не лише будівельний інструмент, а й рибальські снасті, інструменти для ремонту автомобілів, велосипедів тощо.

Матеріали з яких виготовлені ящики для інструментів

  • Пластик. Універсальність його полягає у легкості, зносостійкості та досить високій міцності, що дозволяє виготовляти конструкції будь-якого типу. До того ж багато моделей проходять спеціальну обробку і стійкі до морозу, а тому значно знижують ризик псування інструменту. Як правило, саме пластикові ящики мають найбільший попит.
  • Метал. Металеві ящики виробляють здебільшого з алюмінію – міцного та досить легкого матеріалу. Звичайно, існують і міцніші моделі зі сталі, але вони в основному виготовляються для транспортування великогабаритного обладнання. Кожен металевий бокс проходить антикорозійну обробку та фарбування.
  • Деревина. Деревина – класика жанру, знайома ще нашим дідусям. В основному дерев’яні ящики використовуються для зберігання дрібних предметів та невеликих ручних інструментів. Основний плюс такого боксу в тому, що він не накопичує статичну електрику та не допускає вологу до свого вмісту.

Види ящиків для інструментів

  1. Ящики для електроінструменту розробляються під конкретний вид інструменту, наприклад, дриля, дискової пилки або нівеліра. Як правило, у професійному інструментальному ящику є один відсік, куди укладають інструмент, а оснащення розміщують у спеціальних заглибленнях, розташованих у стінках.
  2. Ящики для ручного інструменту – такі контейнери мають одне велике відділення для великих інструментів, наприклад, молотка, будівельного рівня, викруток, ключів тощо, та кількох невеликих осередків для дрібних виробів, наприклад, мірної стрічки, кріплення, оснастки.
  3. Інструментальні ящики-органайзери — складаються з безлічі відділень, призначених для зберігання кріплення, вимірювальних інструментів, викруток та інших потрібних дрібниць.

На що звернути увагу при виборі скриньки для інструментів
Насамперед вам потрібно чітко визначити для себе, який саме бокс вам потрібен. Хочете ви зберігати в ньому дрібні деталі, щоб уникнути їх втрати (ящик з висувними ящиками або відсіками), або вам потрібно щось більш містке та об’ємне для ручного інструменту. Подумайте про те, що може виникнути потреба у транспортуванні боксу.

Головне — міцність, а тому перед покупкою варто переконатися, що скринька дійсно витримає своє максимальне навантаження. Гарним прикладом надійного ящика для інструментів є Qbrick System.

Розмір

Великі кейси призначені для зберігання ручного інструменту та кріплення, як правило, довжина їхнього корпусу не перевищує 300 мм. Професійний ящик для інструментів можна використовувати для зберігання дриля та шліфувальної машини, а також для зберігання необхідного оснащення, кріплення та вимірювальних пристроїв (довжина може досягати 500-700 мм, а глибина 250-300 мм).
Матеріал. Пластик легший, але металеві вироби міцніші. У деяких моделей поєднані обидва матеріали, наприклад, дно та кришка виготовлені із сталевих листів, а стінки – із пластику.

Розміщення відсіків

У ящиків для зберігання електроінструментів, зазвичай, один великий відсік, але в кришці можуть бути маленькі осередки для оснащення. У моделей, передбачених для зберігання ручного інструменту, досить багато дрібних відділень.

Перевіряйте якість паяння пластикових елементів кріплення, клямок та ручок. Важливий елемент – кришка боксу. Ящик з литою кришкою можна використовувати як підставку під час роботи на висоті. У порожнисті кришки вбудовують органайзери для зберігання болтів, шурупів та інших розсипних матеріалів. Знімні перегородки дозволяють трансформувати внутрішній простір боксу.