Як вибрати невелику стінку до зали

Меблеві стінки протягом багатьох років не втрачають своєї актуальності. Зміні підлягають лише матеріали, кольори, конструкторські рішення.

Сьогодні виробники пропонують на вибір моделі конструкцій на любий смак, під будь-який дизайн. Пропонуємо розглянути питання, як вибрати міні стінки для залу.

Види меблів для вітальні

Незалежно від габаритів, конструкції бувають наступних видів.

Модульні стінки

Варіант має певні переваги:

  • Можна придбати тільки ті елементи, які ви вважаєте за потрібне. Таким чином вийде зекономити площу приміщення.
  • Сегменти у будь-який момент легко поміняти місцями. Це дозволить надати стінці новий вигляд.

Завдяки широкій палітрі кольорів, різним фактурам, меблі вийде підібрати до різних інтер’єрів.

Гірки

Малогабаритні стінки для вітальні, які ще називають гірками, можуть включати:

  • тумбу під телевізор;
  • шафу-купе;
  • стелажі для книг;
  • вітрини.

Такі конструкції функціональні, здатні стати окрасою будь-якого інтер’єру. Особливо якщо додатково використати підсвічування певних елементів.

Міні стінку у вітальню

Громіздкі меблі не підходять для маленьких приміщень. Але і в габаритних не кожен хоче бачити конструкцію на всю стіну, а то й на дві.

Меблі невеликого розміру залишаються функціональними. Будь-які речі можна розташувати на стелажах або у шафах за зачиненими дверцятами. При тому вони наділяють приміщення відчуттям легкості, простору.

Сьогодні у продажу легко знайти стінки для маленької кімнати лінійного типу, кутові, г-подібні. Вони відрізняються між собою дизайном фасадів, кількістю, розташуванням та глибиною поличок.

Кутові моделі

Перевагою таких меблів є те, що вони задіюють мертву зону у кутку приміщення. До того ж, ці варіанти іноді використовують у якості перегородки.

Найзручнішим варіантом користувачі вважають наступний: більша частина розташована вздовж стіни, а менша з декоративними поличками – під стіною, яка містить дверний або віконний проріз. Довша сторона, зазвичай, складається із закритих шаф, підставки для телевізора. Іноді до складу входить невеликий висувний стіл для письма.

З яких матеріалів виготовляються меблі

Невелику стінку до зали можна придбати з природніх і штучних матеріалів. Цей фактор впливає на міцність, довговічність та вартість виробів.

Деревина

Є престижною сировиною, але ціна таких виробів доступна не кожному. В цілому ж матеріал має кілька переваг:

  • міцність, завдяки якій стінкам не потрібен додатковий каркас;
  • ожливість обійтись без додаткового декорування (достатньо використання захисних, просочуючих рідин);
  • можливість комбінувати з іншими матеріалами, роблячи цікаві фасади під будь-які інтер’єри.

ДСП

Стінка для маленької вітальні, виготовлена з матеріалу, відноситься до економ-класу. Матеріал не любить частих збирань/розбирань, перевезень. Через них плити здатні кришитись в слабких місцях і там, де розташована фурнітура. Також ДСП меблі швидко руйнуються при підвищеній вологі.

МДФ

Матеріал майже не поступається в якості і міцності натуральній деревині. Саме такі плити використовуються для виготовлення більшості модульних виробів.

МДФ дозволяє надавати меблям різноманітні форми. На відміну від ДСП, елементи шаф, поличок з нього можна неодноразово розбирати. Він чудово комбінується зі скляними, пластиковими, металічними елементами, натуральною деревиною.

Шпон

Своїм виглядом матеріал нагадує природній матеріал різних порід. Облицьовані тонким шаром деревини моделі довго не втрачають вигляд. Основою для матеріалу служать МДФ, фанера, меблеві щити або ДСП,

Цікавим рішенням також є комбіновані моделі. Фасади, що містять елементи металу, скла, пластику є чудовим варіантом для інтер’єрів в стилях неокласика, хай-тек, скандинавський.